20.03.2020

22 березня - Всесвітній день водних ресурсів

У 2020 році він проходитиме під гаслом «Вода та зміни клімату - прискорення дій». У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують неякісну воду.
Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, яка мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною відзначення цього дня є швидке зменшення запасів питної води. Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. З 1993 року його стали офіційно святкувати на всій планеті. Метою проведення цього Дня є необхідність приділення уваги питанню важливості води для продовження життя на Землі, а також тому, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту. Цього дня організації із захисту довкілля звертаються до всіх держав, що існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національних рівнях.
У червні 1999 року на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров’я 35 європейських країн, у тому числі й України, підписали Протокол про проблеми води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій. Основними джерелами забруднення поверхневих водних об’єктів є стічні води. Застарілість обладнання, щорічне збільшення концентрацій забруднюючих речовин спричиняють потрапляння до річок недостатньо очищених вод. Використання неякісної води впливає як на здоров’я окремих мешканців,так і погіршує екологічний стан цілих регіонів.
З метою привернення уваги мешканців України до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів, виховання екологічно свідомого мислення українців Державне агентство водних ресурсів України звертається до громадян з проханням шанобливого ставлення до води. Зокрема, вжиття заходів щодо її економного використання, користування у побуті безфосфатними миючими засобами.
Вода - наш найдорожчий ресурс. Ми повинні використовувати її відповідально, бо кліматичні зміни у водній сфері вже незворотні. Сьогодні від кожного з нас залежить майбутнє поколінь, які мають право пити чисту воду.