13.05.2020

ДО УВАГИ СІЛЬГОСПТОВАРОВИРОБНИКІВ РАЙОНУ

Алгоритм списання пошкоджених посівів сільськогосподарських культур
У разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного чи природного характеру, яка завдала шкоди посівам необхідно:
Для сільгосппідприємств:
Наказом керівника сільськогосподарського підприємства створити комісію, яка має провести обстеження площ загиблих посівів, зробити висновок про розмір завданої непередбачуваною подією шкоди, вирішити, які заходи необхідно вжити для виправлення ситуації (продовжити вирощування, підсіяти/пересіяти, знищити залишки посівів тощо).
До складу комісії можуть входити як працівники сільгосппідприємства (агроном, (головний) бухгалтер та ін.), так і представники інших організацій, зокрема страхової компанії (якщо посіви були застраховані), сільради (голова, землевпорядник та ін.) на території якої знаходяться відповідні землі та ін.
Результати роботи комісії оформлюють Актом обстеження та списання загиблих посівів (далі – Акт) довільної форми, в якому зазначається назва підприємства, загальна площа посіву чи посадки сільськогосподарської культури, фаза розвитку, площа загибелі (пошкодження) культури та внаслідок якої надзвичайної ситуації. Акт скріпляється підписами членів комісії, зокрема, керівником підприємства (агроном, бригадир, бухгалтер) та залученими за згодою представниками.
До акту доцільно додати фотографії поля (полів), інші документи, які підтверджують наявність надзвичайних подій на території, де загинули посіви (наприклад, довідку з центру гідрометеорології).
Пакет документів слід подавати до 20 травня 2020 року Комісії з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації, яка в свою чергу складає відповідні акти та передає до облдержадміністрації
Документи приймає завідувач сектору з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами РДА Ігор Валентинович Григор’єв.
Для роз’яснення на постійному телефонному зв’язку голова РДА Антон Муравенко – 050 988 16 60