25.03.2020

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області інформує роботодавців та застрахованих осіб!

З 1 січня 2020 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 4 723,00 гривень. У погодинному розмірі – 28,31 гривні. Звертаємо увагу, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю за будь-якою системою оплати праці.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність, а саме:

  • 30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, за наступні порушення:
    • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
    • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
    • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;
    • 10 мінімальних зарплат за кожного працівника за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Крім того, статтею 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення України передбачено адміністративну відповідальність на керівника підприємства від 8 500,00 грн до 17 000,00 грн. за фактичний допуск працівника без трудового договору.

Також, звертаємо увагу на те, що з підвищенням мінімальної заробітної плати відповідно збільшився і розмір мінімального єдиного соціального внеску, який складає з 1 січня 2020 року 1039,06 грн. (22% від мінімальної зарплати).

Сьогодні, як ніколи актуально слідкувати за кількістю коштів, які перераховано на пенсійне страхування роботодавцем, бо від цієї суми залежить розмір пенсії в майбутньому. Адже, якщо людина отримує велику зарплату, це ще не є гарантією високої пенсії. Заробітки, з яких не були сплачені соціальні внески, не беруться до уваги під час розрахунку розміру майбутньої пенсії. Тому при досягненні пенсійного віку оформлюючи пенсію, багато хто дізнається, що розмір їх пенсії є набагато меншим, ніж розраховували, а для декого, взагалі втрачено право на призначення пенсії.

Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних гарантій, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.