19.11.2020

єМалятко

В пологових будинках на Одещині з’явилися ноутбуки для самостійного замовлення послуги єМалятко

Комплексна послуга 

 стає ще доступнішою для батьків новонароджених. Відтепер на Одещині матусі зможуть зареєструвати народження дитини онлайн безпосередньо у пологовому будинку. Ноутбуки для самостійного замовлення послуги з’являться у всіх пологових будинках області.

«Кожен українець повинен мати вільний доступ до державних електронних послуг. Технології повинні працювати, щоб зробити наші життя простішими, а спілкування з державою – максимально комфортним для кожного з нас. Послуга єМалятко – це приклад того, як можна докорінно змінити традиційний підхід до надання державних послуг. І нам приємно, що Одеська область – одна з перших, яка активно долучилася до впровадження єМалятко — послуги, яка допомагає батькам не пропустити найважливіші моменти з життя свого малюка», – зазначає Анастасія Бондар, заступниця голови Одеської ОДА з питань цифрової трансформації.

Ноутбуки для самостійного замовлення послуги єМалятко були надані за сприяння Програми EGAP та Асоціації «IT Ukraine». Перший з них сьогодні був переданий в Ізмаїльський пологовий будинок.

єМалятко – це комплексна послуга для батьків новонароджених. Наразі за однією заявою можна замовити до 9 потрібних послуг. Комплексна послуга усуває потребу здійснювати до 11 візитів до установ, надавати до 37 документів та витрачати на весь процес понад 30 годин.

Замовити послугу єМалятко онлайн може як мама, так і тато дитини. Для цього потрібен електронний підпис, який можна швидко завантажити онлайн, наприклад у Приватбанку (https://acsk.privatbank.ua/service) або отримати у одному з центрів сертифікації ключів (https://czo.gov.ua/ca-registry). Також знадобиться номер медичного висновку. Після народження дитини лікар формує електронний висновок, а його номер надсилається матері у смс. Саме цей номер дозволяє замовити на порталі Дія до 9 послуг, потрібних батькам новонародженого.