15.10.2020

На Одещині відбувся українсько-польський економічний форум

На Одещині відбувся українсько-польський економічний форум, у якому взяли участь Президент України та Президент Республіки Польща
Президент України Володимир Зеленський та Президент Республіки Польща Анджей Дуда взяли участь в українсько-польському економічному форумі, що відбувся на Одещині. На заході також був присутній перший заступник керівника Одеської обласної державної адміністрації
Vyacheslav Ovechkin
.
За словами Володимира Зеленського, попри сповільнення темпів двосторонньої торгівлі з об’єктивних причин у першому півріччі 2020 року, Україна та Польща можуть відновити позитивну динаміку та зростання попередніх років.
«Такий оптимізм дають обсяги польських інвестицій в економіку України, активна співпраця між нашими регіонами та імплементація важливих спільних проектів», – заявив він.
Президент України зробив акцент на важливості відновлення регулярної роботи Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва.
У присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Польща Анджея Дуди підписано Меморандум про наміри між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» та Адміністрацією порту Гданськ.
Документ підписали виконувач обов’язків голови АМПУ Олександр Голодницький та голова правління Адміністрації порту Гданськ Лукаш Греінке під час участі президентів двох країн в українсько-польському бізнес-форумі в Одесі.
«Я хочу закликати до реалізації якомога більшої кількості спільних інфраструктурних проектів. Радий, що сьогодні тут буде підписано важливий документ про співпрацю між портами Гданська та Одеси. Очевидно, що в умовах зростання взаємної торгівлі транспортна галузь відкриває особливі перспективи», – зазначив Володимир Зеленський.
Крім того, Президент України зазначив, що з метою забезпечення українських громадян належною консульською опікою він ухвалив рішення про відкриття нового Генерального консульства України у місті Вроцлаві.
Президент Республіки Польща Анджей Дуда наголосив, що економічна співпраця з Україною має важливе стратегічне значення. Він нагадав, що минулого року товарообіг між Україною та Польщею склав 7,5 млрд євро, а в Україні працюють 1200 польських підприємств.
«Останнього року ці елементи зменшилися. Це було пов’язано із закриттям наших економік, з пандемією коронавірусу. Я переконаний, що ми маємо робити все, щоб пройти через цей час якнайкраще і щоб якнайменше підприємств і з польської, і з української сторони, а також спільних підприємств потерпіли. І щоб після пандемії, після того, як ми її поборемо, могли продовжувати своє співробітництво й побудову польсько-українських економічних відносин», – зауважив Президент Польщі.
За його словами, поглибленню співпраці також сприятиме угода, яку підписали польська компанія Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG) та Фонд державного майна України щодо нерозголошення потенційним покупцем конфіденційної інформації про об’єкти приватизації.
Зазначимо, що також Перша леді Польщі Агата Кронгаузер-Дуда відвідала Одеську національну бібліотеку. Разом із нею участь у візиті до закладу взяла заступниця керівника Одеської ОДА Анастасія Бондар. Вони ознайомилися з фондами книгосховища та окреслили майбутню співпрацю бібліотек двох країн.