12.05.2020

ПАМЯТАЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО

Під такими гаслами українці відзначають величні травневі дати - День пам’яті та примирення й День Великої Перемоги. Нині ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану дітям війни, які на своїх плечах винесли тягар у повоєнні роки та підняли країну з руїн. Уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога. Важко знайти слова, якими можна було б передати всю вдячність за безсмертний подвиг переможців у найжорстокішій війні, яку не знало людство.
У нинішній карантинний час, за участі обмеженої кількості людей, у райцентрі відбулось покладання квітів до пам’ятників та обелісків. Хвилина мовчання стали даниною скорботної шани, поваги й глибокої пам’яті односільчан героям-визволителям від нацизму.
На жаль, з плином часу рідіють ряди ветеранів, учасників війни та тих, хто залишився під час окупації в рідному селі, хто був свідком тих пам’ятних подій. Сьогодні керівники району, Антон Муравенко та В’ячеслав Думитрашко, голова районної громадської організації ветеранів Володимир Іванович Марковкін відвідали з квітами, поздоровленнями та подарунками учасника бойових дій Бабенка Володимира Йосиповича. Антон Муравенко, голова районної державної адміністрації, дякуючи Володимиру Йосиповичу за Велику Перемогу, вручивши ювілейну медаль, зазначив, що 75-а річниця Великої Перемоги – святий день для кожного з нас. Ми пишаємося Вашим бойовим подвигом, Вашим трудовим подвигом, низько схиляємо голови перед Вашою жертовністю і стійкістю, звитягою і патріотизмом. День Перемоги – свято, яке об'єднує всі покоління і є невичерпним джерелом патріотизму, віри у власні сили та можливості. Завжди пам'ятатимемо про те, як довгі 1225 днів і ночей Україна була окупована фашистськими вандалами. Окупована, але не зломлена. Загарбана, але не поставлена на коліна…» Спогади сивочолого ветерана проймали до глибин душі! Так, подвиг людей, котрі винесли на собі всі труднощі та поневіряння тієї страшної війни буде жити у наших серцях й, без сумніву, буде жити у свідомості прийдешніх поколінь.