20.08.2019

Пенсії через установи банків

          Пенсії через установи банків – ефективна форма управління фінансами пенсійної системи.. На сьогодні пенсіонерам надано право самостійного вибору форми отримання пенсійної виплати. Це  особистий вибір кожної похилої людини, адже в обох випадках пенсіонер за доставку пенсії  не платить ні копійки.

             Переведення пенсій на поточні рахунки одержувачів в установи банків значною мірою сприяє скороченню терміну обліку коштів на виплату пенсій та грошової допомоги, спрощує контроль та облік їх руху, забезпечує використання їх за цільовим призначенням, а головне – зменшує адміністративні витрати органів Пенсійного фонду у зв’язку з безкоштовним обслуговуванням поточних рахунків пенсіонерів.

            Водночас пенсіонерам і одержувачам допомоги в Україні надано право вибору установи, яка безпосередньо здійснюватиме пенсійні виплати як готівкою в касах банків, так і через карткові рахунки. Відкриття пенсіонерам карткових рахунків, а також у разі необхідності надання права зарахування на них сум заробітної плати створює зручні умови отримання коштів.

          Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не лише відкриває для літньої людини нові можливості в комплексному обслуговуванні, а й економить її час, оскільки, скориставшись мережею банкоматів, не потрібно стояти в черзі в касі банку для отримання пенсій та грошової допомоги. Забезпечується також і певне збереження цих коштів. У разі переїзду, виїзду на лікування або відпочинок у пенсіонера не виникає потреби брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дає змогу отримати належні клієнту кошти через мережу банкоматів або у будь-якому відділенні уповноваженого банку на території України. Крім того, без особистого відвідання банку, за разовим дорученням або на регулярній основі можна здійснювати оплату товарів та відповідних послуг (у тому числі комунальних), поповнювати депозитні вклади.

     Українські банки подовжують розширювати мережу, покращуючи умови обслуговування клієнтів-пенсіонерів.

      На даний час  у Захарівському районі уклало договори з 2 банками, а саме: з Ощадбанком,  «Приватбанком».

      Для того, щоб оформити виплату пенсій через банк необхідно подати до відділення банку наступні документи: паспорт, копію ідентифікаційного номера, пенсійне посвідчення, а для пенсій нового призначення – довідку з Пенсійного фонду.

       Водночас ще раз нагадуємо, що виплата пенсій через підприємства поштового зв’язку та через банківські установи здійснюється  починаючи з 4 числа по 25 число включно щомісяця.

     Переведення пенсій на поточні рахунки одержувачів вигідно і для Пенсійного фонду. Завдяки цьому зменшуються адміністративні витрати, пов’язані з доставкою пенсій, адже банківські установи обслуговують пенсіонерів безкоштовно.

               Пенсійний фонд здійснює постійний контроль за своєчасним зарахуванням пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки одержувачів, а в разі необхідності, скажімо, якщо мала місце затримка виплат, застосовує фінансові_санкції.

 

Черговість виплати пенсій:

  1. Інваліди війни.
  2. Учасники бойових дій.
  3. Члени сімей загиблих військовослужбовців.
  4. Отримувачі пенсій у зв'язку з втратою  годувальника та особи з інвалідністю.
  5. Непрацюючі пенсіонери за віком.

Працюючі пенсіонери.

 Отже, отримання пенсій через банк - це:

 виплата пенсій у будь-який зручний для вас час;

 отримання пенсій та оплата рахунків може здійснюватись за допомогою

  пластикових карток, які видаються пенсіонерам безкоштовно;

 щомісячне нарахування відсотків на залишок вкладу;

 можливість автоматизованого перерахування грошей з рахунку на оплату комунальних послуг;

 можливість зняти з рахунку не всю пенсію, а тільки необхідну суму;

 безкоштовне обслуговування вкладних рахунків;

 можливість оформлення доручення на отримання коштів.

 

 

 

Н.В.Рудова

Начальник відділу з питань виплати пенсій

управління з питань виплати пенсій ГУПФУ в Одеській облаті