20.03.2020

ПЕРСОНАЛЬНІ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Учора робоча група за очільництва голови РДА А. Муравенка проводила роз’яснювальну роботу з підприємцями смт Захарівки щодо обмеження роботи та торгівлі в період карантину. Кожен підприємець особисто (під підпис) ознайомлений з Постановою КМУ від 16 березня 2020 року №215 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2». В процесі діалогу виникали питання, на що члени робочої групи докладно відповіли. Слід зазначити, що люди поставились з розумінням до перебігу подій та засторог.
Закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає досить об’ємний перелік повноважень органів місцевої влади на час впровадження карантину на відповідній території. А враховуючи, що карантин впроваджено на всій території України, то відповідні повноваження отримують усі українські місцеві органи влади.
Усім відомо, що в районі призупинено роботу перевізників (громадський транспорт), навчально-виховних закладів, музею, бібліотек, клубів та інших культурних і розважальних закладів, майданчиків, у тому числі спортивних, закладів громадського харчування, барів, кафе, стадіонів, інших офісів, закладів та установ (на розсуд та під особисту відповідальність керівника), усіх магазинів, крім продуктових та аптек. Скасовано до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян в усіх органах влади . Але робота триває у телефонних режимах.
Муравенко А.О. у спілкуванні з підприємцями неодноразово наголошував, що під закриття не підлягають магазини, які реалізують засоби гігієни, засоби зв’язку, продукти харчування та аптеки. А суб’єкти господарювання, які не реалізовували предмети гігієни раніше, не повинні заради роботи (аби уникнути закриття торгової точки) магазинів починати реалізацію такої групи товарів, оскільки під час позапланової перевірки це може спричинити накладання немалих штрафів. Штрафні санкції для працівників та керівників закладів-порушників накладаються до 35000 гривень. У разі, якщо їхні дії спричинили захворювання або розповсюдження коронавірусної хвороби наступає кримінальна відповідальність. Максимальна санкція-позбавлення волі строком до 8 років.
Крім того, робочою групою попереджені заклади реалізації харчової продукції про дотримання карантинних вимог щодо перебування одночасно в магазині більше 10 осіб. За ігнорування та недотримання таких вимог передбачена адміністративна відповідальність з накладанням відповідних штрафів. Заклади громадського харчування зачиняються, але можуть готувати їжу «на винос». В приміщеннях кафе, барів та ресторанів не можуть знаходитися сторонні громадяни. Продуктові ринки закриті не будуть, але на ринках так само будуть введені обмежувальні заходи. З питань змін щодо оподаткування підприємницької діяльності під час карантину рекомендовано звертатися до податкової служби району.
Також настійно рекомендуємо жителям району максимально обмежити фізичні контакти, особливо людям похилого віку.