12.01.2021

Порядок одержання допуску (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами.

     Згідно до статті 18 Закону України «Про захист рослин»,  ПКМ №746 від 18.09.1995р. та наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від  16.08.2016 року №146 затверджено «Порядок одержання допуску (посвідчення)  на  право роботи, пов'язаної з транспортуванням, зберіганням,  застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами».

       Цей Порядок визначає умови одержання особами, діяльність яких пов'язана з транспортуванням,  зберіганням,  застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами,  допуску (посвідчення) на право  роботи  із  зазначеними  препаратами  (далі  - допуск)   і поширюється  на всі галузі виробництва, де застосовуються пестициди і
агрохімікати.
      До виконання роботи  з  пестицидами  і  агрохімікатами  не допускаються  особи віком до 18 років,  вагітні жінки,  жінки,  що годують дітей, особи, які мають протипоказання за станом здоров'я, а  також  особи,  зазначені  у  переліку  важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами  праці,  на  яких  забороняється
застосування праці жінок, визначеному МОЗ.

     Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження (навчання)
спеціальної підготовки з  питань  безпечного  виконання  роботи  з
пестицидами і агрохімікатами згідно з додатком 2 та медична книжка
з висновком медичної  комісії  про  відсутність  протипоказань  за
станом здоров'я згідно з додатком 3, ПКМ  №746 від 18.09.1995р.

     Суб’єкти господарювання, діяльність яких пов'язана з транспортуванням,  зберіганням, застосуванням та торгівлею  пестицидами і агрохімікатами, для отримання допуску (посвідчення)на право  роботи  із  зазначеними  препаратами повинні провести медичний огляд працівників та одержати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами до початку весняно-польових робіт.

 Згідно ст. 18 Закону України «Про захист рослин» № 180-IV від 14.10.1998 р. зі змінами) підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов'язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов'язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються щороку.

     Необхідно застосовувати тільки дозволені до використання пестициди і агрохімікати  згідно«Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні в 2016р» та доповнення до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні в 2018р.» та суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами і агрохімікатами.  При цвітінні медоносних рослин обов’язково  сповіщати  за 3 доби населення та власників пасік.

      Щоб уникнути придбання фальсифікованого препарату необхідно купувати пестициди  і агрохімікати  лише в спеціалізованих магазинах  по продажу засобів захисту рослин та насіння, в офіційних дистриб’юторів відомих фірм - виробників, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів. За порушення законодавства у сфері захисту рослин  керівники підприємств, установ, організацій всіх форм власності та власники торгівельних мереж, винні у допущенні працівників до робіт,  пов'язаних з транспортуванням,  зберіганням,  застосуванням та торгівлею  пестицидами і агрохімікатами без медичної книжки та допуску(посвідчення), несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність згідно діючого законодавства України. 

З усіх питань  звертайтеся за адресою м. Роздільна, вул. Європейська 83,          

                  мт.    099-37-49-754, елктронна адреса  fito-kuchzd@odesa.consumer.gov.ua  
Державний фітосанітарний інспектор   Головного   управління Держпродспоживслужби в Одеській області                                                                   Бойко В.П.