11.01.2021

РОБОЧИЙ ВІЗИТ СЕРГІЯ ГРИНЕВЕЦЬКОГО ДО ЗАХАРІВЩИНИ

09 січня,  голова обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, депутат облради А.Бабенко, голова  Роздільнянської райради О.Пресман  перебували з робочим візитом на Захарівщині. Спершу шановна делегація завітала до нашої школи-красуні, яка 1-го вересня  минулого року здана в експлуатацію після капітального ремонту в рамках  президентського проекту «Велике будівництво». Екскурс навчальним закладом справив на гостей приємне враження: із задоволенням гості оглядали класні кімнати, технічні приміщення, харчоблок, територію майбутнього шкільного стадіону й загалом територію школи. Ганна Львівна Гончарук, директор навчально-виховного комплексу, та Оксана Василівна  Тельпіс, підрядчик будівельної компанії, надавали супровідну інформацію  та  пояснення. Тут же на місці обговорили перспективи будівництва стадіону, яке «не слід відтягувати» - зазначив С.Гриневецький. При огляді приймального та хірургічного відділень ЦРЛ, Сергій Рафаїлович пообіцяв  підтримку та сприяння у придбанні необхідного устаткування та апаратів, відзначивши добру і продуктивну роботу лікарні.           

У визначений час у актовій залі райдержадміністрації очільника області уже чекав актив  Захарівщини – сільгосптоваровиробники, підприємці, старости округів, керівники структурних підрозділів РДА, очільники підприємств і організацій. У промові С. Гриневецький насамперед підвів підсумки минулого 2020 року та детально проанонсував роботу над пілотним проєктом  розвитку Одеського регіону, який націлений підсилити  економіку, безпеку, «завести» інвестиції, приділити максимум уваги та виділенню фінансів екології, рибному, лісовому, ін галузям і господарствам, довкіллю, гуманітарній складовій, демографічній, культурній,ін. Своїм пріоритетом та першочерговими задачами очільник області  вважає подальший розвиток освіти, охорони здоров’я, сільгосптоварного виробництва на сучасній основі (відновлення зрошувальних систем, продуктивні роботи в генетиці й селекції рослин, дотримання сівозміни тощо), збереження чистої води, будівництво і ремонти доріг, започаткування і будівництво сміттєпереробної галузі. У промові С.Гриневецький детально зупинився на ситуації  в сільському господарстві -  питання компенсації втрат минулорічного врожаю внаслідок аномальної засухи. Одеська область найбільше в Україні постраждала від погодних умов, про що не раз, до речі, писалось  і  обговорювалось на різних рівнях.  Для захарівських  сільгосптоваровиробників це найболючіше питання, оскільки наш регіон має лише таку направленість і найбільшу кількість малих селянсько-фермерських господарств, одноосібників. «Зазначену ситуацію  ми тримаємо на контролі, про це знають у Кабінеті Міністрів, - запевнив голова ОДА, - і про  прийняте рішення обов’язково будуть знати усі сільгосптоваровиробники,а ми сподіваємось на оптимальне вирішення.»

Насамкінець С. Гриневецький торкнувся теми чистоти та благоустрою й запропонував громаді, колективам і кожному захарівцю показати свою свідомість, бажання  і прагнення до краси, чистоти і порядку. Навести лад скрізь, прибрати сміття, адже приємно  і затишно там, де чисто, доглянуто й упорядковано.  

Про автодорогу сполученням Затишшя-Торосове, яка у надто жахливому стані, доповів А. Бабенко, депутат Одеської обласної ради, про виконані роботи і перспективи поліпшення проїзду. Депутат наголосив, що своїм обов’язком вважає поліпшення і розвиток спортивної роботи для молоді у Захарівщині,  сучасного оновлення та озеленення  центрального парку, встановлення нового дитячого майданчика, продовження спонсорської благодійної допомоги  малозабезпеченим родинам, будівництво православної церкви у с.Йосипівка, ін. 

Голова Захарівської ОТГ Олексій Осійчук  доповів, що виконану роботу з початку створення ОТГ, алгоритм  першочергових задач  депутатського корпусу, взяття на баланс і фінансове забезпечення організацій, передачу майна, розробку та затвердження перспективних планів розвитку громади. «Першочергова увага надаватиметься  освіті,  охороні здоров’я, безпеці та захисту громадян, економічному та культурному розвитку. Особлива увага - ремонту доріг, водомереж, благоустрою.»

О.Пресман відзначив взаєморозуміння між усіма гілками влади та налаштував на подальшу співпрацю.

Голова  райдержадміністрації А.Муравенко, подякувавши С. Гриневецькому, підвів підсумки наради.