23.08.2019

СВЯТКУЄ ЗАХАРІВЩИНА

З нагоди відзначення історично-важливих днів для кожного українця – Дня незалежності України та Дня Державного Прапора України, як по всій державі, на мальовничій Захарівщині відбулись урочистості. Національно-патріотичні заходи розпочались сьогодні вранці із святкового підняття Державного Прапора України на найвищому флагштоці у центральному парку райцентру. У заходах взяли участь керівники району, депутатський корпус, ветерани війни і праці, представники районних політичних та громадських організацій, трудові колективи установ і організацій, учасники АТО і ООС, підприємці, військові, молодь, громадськість. Скорботною Хвилиною мовчання та покладанням квітів до погруддя Т.Шевченка й пам’ятного знаку Небесній Сотні вшанували учасники заходу борців за волю та незалежність України.
У привітанні земляків з 28-ю річницею незалежності України Олексій Осійчук, заступник голови РДА, зокрема підкреслив: «Українська держава успадкувала традиції державотворення від Русі, Галицько-Волинського князівства, Великого князівства Литовського, Козацької держави, української державності початку ХХ століття. Проголошення Незалежності 24 серпня 1991 року стало логічним завершенням процесу українського державотворення.
Україна у ХХ столітті кілька разів втрачала державність. Унаслідок російської окупації після революції 1917–1921 років злочинні тоталітарні режими – комуністичний і нацистський – забрали мільйони життів українців у роки Голодомору, Голокосту, політичного терору, депортацій та війн. Зовнішня агресія не зупинила боротьби українців за право мати власну незалежну і соборну державу. Довгий час тривала боротьба за справжню незалежність України. Ця боротьба триває і нині, коли українці змушені захищати від російської агресії територіальну цілісність та суверенність України. Сьогодні незалежність України – головна перепона для російського імперіалізму й запорука вільного розвитку держав і народів Європи.
28 років незалежності продемонстрували світу, що Україна відбулася як суверенна держава, здатна утверджувати демократичні цінності та захищати свободу…»
Сьогоднішнє свято ознаменоване і урочистим відкриттям після реконструкції дитячого майданчика у центральному парку. За ініціативи голови РДА та Захарівського селищного голови нещодавно розпочато реконструкцію. Майстрами-спеціалістами долівку майданчика вкрито екологічною м’якою плиткою, до речі українського виробництва, встановлено нову гірку, відремонтовано і пофарбовано яскравими кольорами гойдалки, лавки, пісочниці – усе приведено до ладу. З нагоди відкриття майданчика, який став найулюбленішим місцем відпочинку малечі, працівниками БДТ організовано конкурси, забави, спортивні змагання, солодощі й призи для дітей. А дорослі тішились щасливим сміхом, задоволенням і розвагами малечі. Діти – наше продовження і ми, дорослі, маємо старатися, аби їх життя було мирним і щасливим.
Урочисті події і святкування продовжуватимуться у районному Будинку культури згодом – концертом аматорів району, їх піснями і танцями, нагородами кращим працівникам установ і організацій від керівництва.