18.03.2020

ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ щодо ситуації з коронавірусом COVID-19

Шановні мешканці Захарівщини!
Наш район – прикордонний, тут відбувався інтенсивний транзитний рух транспорту і людей. Тому ми не можемо не зважати на ситуацію з коронавірусом COVID-19, який зараз поширюється Західною Європою.
Динаміка захворюваності на COVID-19 у країнах, де вірус уже пішов на спад (у першу чергу це Китай та Південна Корея) доводить, що ефективні попереджувальні заходи зменшують число заражених людей принаймні в десять разів! І ми разом мусимо скористатися цим досвідом.
Сьогодні я, як голова районної державної адміністрації, закликаю усіх мешканців району дотримуватися простих рекомендацій, а саме:
Не піддаватися паніці.
Не варто скуповувати харчі «про запас» – немає жодних передумов для виникнення дефіциту продуктів.
Брати до уваги лише перевірену інформацію про коронавірус із офіційних джерел, не зважати на чутки від знайомих чи із соцмереж, які часто згущують фарби й поширюють фейки.
Слідкувати за гігієною й ретельно по кілька разів мити руки з милом та користуватися антисептичними й дизенфікуючими засобами, особливо після відвідування громадських локацій.
Найкращий спосіб уникнути зараження – це тимчасово обмежити себе в контактах зі сторонніми. Тому виходити в людні місця слід тільки у разі крайньої необхідності – за продуктами, на роботу чи провідати літніх родичів.
Надворі гарна весняна погода, але краще утриматися від прогулянок, ігр.
Не варто недооцінювати небезпеки, якщо вона ще не торкнулася нас безпосередньо!
При виникненні симптомів хвороби (сухий кашель, підвищення температури, труднощі з диханням) зателефонуйте сімейному лікарю й отримайте інструкції дистанційно, а не йдіть одразу в лікарню.
Я розумію, що обмежувальні заходи викликають певні незручності, але раджу знаходити плюси навіть у теперішній ситуації. Карантин – це дуже хороший привід приділяти більше уваги навчанню і вихованню дітей, телефонному спілкуванню з батьками, літніми людям (які перебувають у зоні ризику щодо COVID-19), надати посильну допомогу – замість них піти до магазину за покупками чи в аптеку за ліками. Це також хороший привід більше побути вдома зі своїми рідними – разом подивитися фільм, пройти спільно якісь навчальні онлайн-курси чи просто почитати книжку.
А після того, як пандемія вірусу закінчиться, ми разом відзначимо перемогу над хворобою на свіжому весняному повітрі!
Щиро бажаю вам міцного здоров’я й надійного імунітету від усіх хвороб!