16.12.2015

Хід виконання заходів щодо протидії корупції на 2013-2015 роки

           Для запровадження у структурних підрозділах районної державної адміністрації дієвих механізмів щодо запобігання виникненню корупції, усунення причин та умов, які її породжують, прийнято розпорядження голови Фрунзівської районної державної адміністрації від 10.01.13 № 09/А-2013   «Про заходи щодо запобігання та протидії  корупції на 2013-2015 роки у Фрунзівському районі»:

     - затверджено заходи  щодо запобігання та протидії корупції на 2013-2015 роки у Фрунзівському районі;

     - відповідальними за координацію роботи з питань запобігання корупційним правопорушенням визначено;

     - у районній державній адміністрації - керівника апарату районної державної адміністрації:

     - у структурних підрозділах районної державної адміністрації – заступників керівників структурних підрозділів;

     - відповідальним за організацію роботи з питань запобігання корупції визначено головного спеціаліста з питань взаємодії з правоохоронними органами,  запобігання і виявлення корупції та оборонної роботи апарату районної державної адміністрації.

         Протягом поточного року в апараті та інших структурних підрозділах районної державної адміністрації відбулися заходи з  вивчення Закону України  від 14 жовтня 2014 року № 1700-УІІ «Про запобігання корупції» шляхом опрацювання основних його положень на семінарських заняттях, апаратних нарадах, навчаннях апарату райдержадміністрації, нарадах з участю працівників селищних, сільських рад, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади.

        Відділ організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації здійснює контроль за своєчасністю подання декларацій державними службовцями та щорічно  надає звіт про декларування доходів державними службовцями  до облдержадміністрації.             

       При прийнятті на роботу кандидати на посади державних службовців складають іспити, знайомляться і підписують попередження про спеціальні обмеження та загальні правила поведінки та етики державного службовця.

      Спеціалістами відділу організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації разом із головним спеціалістом з питань взаємодії з правоохоронними органами, запобігання і виявлення корупції та оборонної роботи апарату районної державної адміністрації проведено аналіз стану проведення спеціальних перевірок щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави у 2012 – 2015 роках.

      Державні службовці,  які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави,  у 2012 – 2015 роках приймались на основі конкурсного відбору та за результатами стажування на посадах, проведення спеціальної перевірки. Особи, які претендували на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави, надають згоду на проведення спеціальної перевірки в той же день, коли отримують результати конкурсного відбору. Спеціалістами відділу організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації одразу оформляються всі необхідні запити та розсилаються в ті органи, які здійснюють спеціальну перевірку, відповідно до Порядку організації проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Указом Президента України від 25.01.12 № 33/2012.

      Кількість проведених спеціальних перевірок у 2012, 2013, 2014 та 2015 роках складає 5, 7, 5, 3 відповідно. Перевірки проведені з перевищенням термінів, зазначених у нормативних документах. Середній термін проведення спеціальної перевірки у 2012 році склав 3,5 місяці, у 2013 - 1місяць, у 2014 -1 місяць, у січні-квітні 2015 року – 2,5 місяці.

     Відповідно до Закону України «Про очищення влади», Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами 3 і 4 статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10 14 № 563, розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.10 14 № 1025-р «Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади» у поточному році проводяться відповідні перевірки працівників районної державної адміністрації. Відповідальним за її проведення визначено відділ організаційно-кадрової роботи апарату райдержадміністрації.

      На 15.12.2015 року перевірку завершено щодо 38 посадовців Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області.

      Згідно з розпорядженням голови районної державної адміністрації від 09.02.15 № 33/А-2015 «Про затвердження орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області на 2015 рік»  для обговорення та консультацій визначено серед інших такі питання: «Антикорупційна діяльність», «Участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції».      

      З метою забезпечення відкритості і прозорості в роботі органів державної влади регулярно проводяться «прямі» телефонні лінії, перелік яких затверджено  розпорядженням голови Фрунзівської  районної державної адміністрації від 13.01.15 № 03/А-2015. Протягом січня-грудня 2015 року  функціонували постійно діючі «прямі телефонні лінії», щопонеділка - пряма телефонна лінія голови районної державної адміністрації, діє прямий «телефон довіри райдержадміністрації», районного відділення поліції та центральної районної лікарні.

       Регулярно публікуються в районній газеті «Новини Фрунзівщини» матеріали про результати виїзних приймалень, матеріали колегій та нарад, надаються відповіді на листи, звернення читачів.

      У січні-грудні 2015 року  проведено 30 виїзних прийомів громадян у сільських та селищних радах району за участю голови  та його заступника, а також керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та основних служб району. Працівники районної державної адміністрації працювати у сільських радах району під час роботи виїзного «мобільного соціального офісу»,  при цьому жителі громад мали можливість отримати консультації спеціалістів управління соціального захисту населення щодо соціальних гарантій і пільг, звернутися до керівництва району на особистому прийомі громадян для вирішення питань, які їх турбують.

      Перевіряється відповідність реагування на факти притягнення судами державних службовців до відповідальності згідно з Законом України «Про запобігання корупції».

     Сформовано банк даних про державних службовців, яких притягнено до адміністративної відповідальності за корупційні порушення, для подальшого використання при призначенні осіб на державну службу.

     Фрунзівська районна державна адміністрація і надалі  проводитиме роботу з державними службовцями щодо дотримання ними вимог законів України «Про державну службу» та «Про  запобігання  корупції».

      Крім того, повідомляємо, що в вересні станом на 15.12.2015 року державних службовців, притягнутих до відповідальності за корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією, в районі немає.