15.10.2014

До уваги громадян!!!

До уваги громадян!!! 

 

З метою підвищення якості і достовірності Державного реєстру виборців запрошуємо виборців Фрунзівського району перевірити свої персональні дані, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Фрунзівської районної державної адміністрації.

Особливо це стосується виборців:

- які під час виборів народних депутатів України у списках виборців виявили неточності в своїх персональних даних, або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто;

- змінили прізвище чи місце проживання протягом останнього періоду;

-  яким виповнилося 18 років ;

- мають інформацію про помилкове включення до списків інших громадян, які вже не проживають за адресами, вказаними у списках виборців (змінили місце проживання, померли);

- громадян, що повернулися з місць позбавлення волі.

Шановні виборці, звертаємось до Вас із пропозицією перевірити свої персональні дані у Державному реєстрі виборців, усунути невідповідності та неточності в записі про себе.

При собі необхідно мати паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища – документ, що підтверджує ці зміни.

Адреса відділу ведення Державного реєстру виборців: селище Фрунзівка, вул.Леніна, буд. 69, 2 поверх. Телефон для довідок: 9-14-50 та 9-44-54.

 

Приймальні дні: понеділок-четвер з 8:00 до 17:00

п'ятниця – з 8:00 до 15:45

  

Робота Державного реєстру виборців!

 

Робота відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації у багатьох асоціюється тільки із складанням та уточненням списків виборців для проведенням виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих та сільських рад, всеукраїнських та місцевих референдумів.

Але після закінчення виборчої кампанії робота відділу продовжується. Основним   його завданням є ведення персоніфікованого обліку виборців, що проживають або перебувають на території нашого району.

Відповідно до ст.22 Закону України “Про Державний реєстр виборців” відділ здійснюєщомісячне поновлення бази даних реєстру виборців. Поновлення бази даних здійснюється лише на підставі відомостей, які надають керівники організацій, установ району, зокрема це:

- Фрунзівський РВ ГУМВС України в Одеській області;

- Фрунзівський районний суд в Одеськоій області;

- відділ державної реєстрації актів цивільного стану Фрунзівського районного управління  юстиції;

- управління праці та соціального захисту населення Фрунзіської районної державної адміністрації;

- військові частини;

- голови селищних та сільських рад;

- особисте звернення виборця. 

У Державному реєстрі виборців зберігаються  ідентифікаційні персональні дані про виборця, дані, що визначають місце та умови голосування. Ідентифікаційні персональні дані – це прізвище, ім’я, по батькові, дата, місце народження та місце реєстрації. Саме ці дані є ідентифікатором особи в Реєстрі. Жодних інших кодів у базі даних Реєстру не зберігається.

Про своє конституційне право обирати багато хто згадує тільки в день голосування або за день-два до нього, але щось змінити буває вже запізно. Щоб не допускати непорозуміння (відсутність в списках, некоректності даних), щоб спокійно йти на дільницю в день голосування, запрошуємо всіх громадян до тісної співпраці, адже без вашої допомоги значно складніше отримати позитивний результат.

Відділ ведення Державного реєстру виборців звертається до Вас з пропозицією ще раз перевірити свої персональні дані, усунути невідповідності в записі про себе. Уточнити свої персональні дані Ви зможете  адресою: смт  Фрунзівка, вул. Леніна, 69 (райдержадміністрація), 2-й поверх, тел. 9-14-50, 9-44-54.

 

Начальник відділу ведення

Державного реєстру виборців

апарату райдержадміністрації,

Г.М. Шарко

      

      

Право виборчого голосу має кожен громадянин України

     Конституція України гарантує усім громадянам право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів   державної влади та органів місцевого самоврядування( Конституція України, ст.38).

   З метою дотримання прав людини брати  участь у виборах, гарантованих Конституцією України,  відділом ведення Державного реєстру виборців апарату Фрунзівської райдержадміністрації систематично проводиться робота над удосконаленням та оновленням списків виборців ,  а також  ведеться контроль над  виборцями, які нездатні пересуватися самостійно — з позначкою НСП.


    Відомості про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно можуть подаватися до органів ведення  Реєстру виборцем за власною ініціативою, або ж він може письмово уповноважити на таке звернення будь-яку іншу особу, зокрема соціального працівника, який здійснює обслуговування осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.
 
     До відповідного звернення додається документ (належно засвідчена копія документа), який підтверджує факт про нездатність виборця самостійно пересуватися. Таким документом можуть бути довідки медико-соціальної експертної комісії або органу соціального захисту населення.


     Також, повідомляємо , що з 3 жовтня 2011 року, в мережі Internet розпочав роботу офіційний веб-сайт “ Державного реєстру виборців” (www.drv.gov.ua). На цьому сайті ви можете ознайомитися з інформацією про Державний реєстр виборців такого складу :
-новини;
-законодавство;
-органи Реєстру;
-права виборців при зверненні до органів Реєстру;
-форма заяв;
-призначення виборів в Україні.
   
     Нагадуємо Вам, що у міжвиборчий період відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Фрунзівської РДА не зупиняє свою роботу. Ми працюємо постійно. Однак на теперішній час джерелом достовірності даних Реєстру , а також  однократності включення виборця все ж таки залишається  безпосереднє звернення громадянина до відділу ВДРВ.

      Запрошуємо усіх мешканців Фрунзівського району проявити активність та звірити свої персональні дані, а також переконатися у правильності внесених змін.
 
      При зверненні до відділу необхідно мати при собі документ , що підтверджує особу та громадянство виборця - паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України.
   
   Чекаємо Вас за адресою: 66700, смт Фрунзівка, вул. Леніна 69, другий поверх або за тел. 9-14-50, 9-44-54. 

 


Головний спеціаліст                                                                           
відділу ведення Державного реєстру виборців
апарату Фрунзівської райдержадміністрації                                                           М.Осійчук

  

Право кожного виборця має бути захищене.

Багатьом громадянам, які мають право голосу, надто знайома проблема , з якою їм доводиться стикатися періодично, від виборів до виборів — їхніх прізвищ немає у списках виборців. Така ситуація порушує конституційні права громадян, а саме: позбавляє можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата чи політичну партію. Або ж виникають ситуації, що викликають сумніви щодо чесності та прозорості виборів: у списках для голосування залишаються прізвища людей, які померли; або тривалий час проживають в іншому місті, за іншою адресою, а дехто змінив громадянство та виїхав за межі держави. Ці та інші моменти дратують громадян, викликають обурення, призводять до конфліктних ситуацій.

Аби уникнути подібних негативних явищ та задля наведення порядку в обліку громадян-виборців 22 лютого 2007 року набрав чинності Закон України “Про Державний реєстр виборців”, який визначає правові та організаційні засади створення і ведення єдиного Державного реєстру виборців в Україні.

У серпні 2009 року вже було створено автоматизовану інформаційно- телекомунікаційну систему “ Державний реєстр виборців”, призначену для зберігання та обробки даних, що містять відомості про громадян України , які мають право голосу відповідно до статті 70 Конституції України. Серед основних засад Реєстру визначено законність і пріоритет прав людини, повноту,цілісність та достовірність відомостей, одноразовість включення виборця до Реєстру,поновлюваність, публічний характер та його захищеність, а також уникнення фальсифікації, інших помилок в процесі проведення виборів та референдумів, спрощення  процесу складання виборчих списків, своєчасне внесення змін і доповнень до списків виборців.

Саме складання списків виборців є важливою складовою у проведенні виборів усіх рівнів. Слід зазначити, що робота відділу ведення Реєстру виборців проводиться щоденно, незалежно від виборчих процесів. Адже вона пов’язана із внесенням записів про виборців до карток автоматизованої системи. Будь-які зміни, що відбуваються у житті виборців, чітко фіксуються. Наприклад, змінюється виборча адреса, прізвище, ім’я, громадянин визнається недієздатним або нездатним самостійно пересуватися тощо.

Спеціалісти відділу забезпечують функціонування Реєстру , опрацьовують персонал ьнідані громадян та оновлюють їх шляхом взаємодії з виборцями, або звертаються до органів,закладів, установ, зазначених у Законі. До відділу громадянин може завжди звернутися з питань включення його до Реєстру або уточнення його персональних даних. Людина, яка не в змозі самостійно пересуватись, має право уповноважити іншу особу на звернення до відділу.

Згідно даних Державного реєстру виборців, станом на 28.11.2011 року, в Фрунзівському районі  налічується 14890 виборців.

Відповідно до статті 22 Закону України “Про Державний реєстр виборців” протягом року щомісячно до 5 числа суб’єктами подання – відділом реєстрації актів цивільного стану управління юстиції, СГІРФО Міністерства внутрішніх справ, управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації передаються відомості періодичного поновлення Державного реєстру виборців.

Головним в створенні достовірної бази виборців залишається   свідоме ставлення виборця.