15.10.2014

Напередодні виборів

 26 жовтня 2014 року з 08.00 год. до 20.00 год. проводитимуться позачергові вибори народних депутатів Україгни та вибори сільського голови Росіянівської сільської ради . З собою треба мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України або військовий квиток.

             На сьогодні ефективно працює веб-ресурс «Особистий кабінет виборця»,розміщений на офіційному сайті Державного реєстру виборців. Завдяки цьому ресурсу в Інтернеті, прямо зараз витративши близько 5 хвилин часу, можна перевірити, чи є Ви в цьому Реєстрі і за якою адресою туди включені і, отже, чи будете ви у списку виборців на виборчій дільниці у день виборів.

             З 15.10.2014  кожен виборець  має право  ознайомитися в приміщенні дільничної виборчої комісії  звичайної виборчої дільниці  з попереднім списком виборців та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

              З 15.10.2014  дільнична виборча комісія надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії  , її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування. Якщо виборець не отримав запрошення на вибори, або якщо після ознайомлення з цим запрошенням чи попереднім списком виборців він помітив якісь неточності щодо себе або інших осіб, або не виявив себе/інших осіб у списку виборців виборець має право звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців або  до дільничної виборчої комісії з відповідною заявою до 20.10.2014 включно.

             Якщо ж виборець (зокрема, член виборчої комісії) хоче проголосувати не за місцем свого постійного проживання (реєстрації житла), а за місцем фактичного перебування у день виборів (у зв’язку з роботою, навчанням, фактичним проживанням за іншою адресою), то він може це зробити, звернувшись до органу ведення Державного реєстру виборців (за місцем проживання чи перебування) із заявою про тимчасову зміну місця голосування та підтверджуючими документами (довідка з роботи, навчального закладу, наказ про відрядження, свідоцтво на право власності на квартиру/будинок, договір оренди/користування житлом. Переселенці з  Криму, Донецької  і Луганської областей подають лише заяву та пред’являють паспорт. Таку заяву необхідно подати до вказаного органу до 20.10.2014 включно.

             Якщо виборець виявив неточності у списку виборців, але пропустив строки подання відповідної заяви до  дільничної виборчої комісії  або органу ведення Державного реєстру виборців, то він може це виправити звернувшись із позовом про уточнення списку виборців до місцевого судудо 23.10.2014 включно. Таке рішення суду виборець має передати відповідній дільничній виборчій комісії до 26.10.2014 (дня голосування) включно.

             Якщо виборець несподівано захворів, що призвело до тимчасової нездатності самостійно пересуватися, то він може до 20.00 год. 24.10.2014 звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії із власноручно написаною заявою про надання можливості проголосувати за місцем перебування з доданою до цієї заяви довідкою про стан здоров’я, виданою медичною установою.

             У день голосування  зміни у список виборців вносяться виключно на підставі рішення суду, а дільнична виборча комісія  має право лише виправляти неточності та технічні описки в уточненому списку виборців - неправильне написання прізвища, імені, по батькові, дати народження, номера будинку чи квартири.

             Завчасно перевірте себе у списках виборців, щоб реалізувати своє право голосу!

Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації , Шарко Г.