08.04.2014

Незабаром вибори

25 травня 2014 року в Україні відбудуться позачергові вибори Президента України. 
І знову лунатимуть зауваження : когось не включили до списків, у когось були помилки. Чому ж так?
У першу чергу, мабуть тому, що уявлення виборців про процес складання списків для голосування змінюються дуже-дуже повільно, незважаючи на значну кількість повідомлень на офіційному сайті Фрунзівської РДА та у районній газеті “Новини Фрунзівщини ”, більшість громадян все ще вважає, що списки для голосування виготовляються “з нуля” на кожні вибори. Але це зовсім не так.
Відомо, що функціонує Державний реєстр виборців, відомості якого періодично (щомісячно) поновлюються і використовуються для складання списків для голосування на виборах всіх видів та рівнів. Оновлення відомостей Реєстру носить обов’язковий характер. Внесення виборця до Реєстру при цьому зовсім не означає примусу його до голосування, воно розглядається як забезпечення з боку держави можливості проголосувати кожному виборцю. Але при цьому не виключається ініціативний характер інформування виборцем про зміни, які необхідно внести до Реєстру. 
Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Фрунзівської районної державної адміністрації здійснює уточнення бази даних Реєстру на постійній основі і буде вдячний фрунзівчанам за будь-яку інформацію щодо виявлених неточностей та помилок своїх ідентифікаційних даних. Механізм виправлень помилок надпростий — потрібно написати заяву та пред'явити паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища – документ, що підтверджує ці зміни. Важливо перевірити і встановлення відмітки про постійну нездатність пересуватись самостійно (НСП) своїх родичів та близьких, щоб потім спокійно йти на виборчі дільниці чи голосувати вдома. Крім того, звертаємося до громадян, рідні яких померли за кордоном, однак, можливо присутні у списках, з проханням надати до відділу ведення ДРВ документи про їх смерть або хоча б повідомити про таке.
Також, Центральна виборча комісія надала виборцям можливість перевірити інформацію про своє включення (чи невключення) до Державного реєстру виборців, не виходячи з дому. Для цього на офіційному веб-сайті Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua функціонує програмний ресурс "Особистий кабінет виборця". Зайдіть в нього, натисніть “реєстрація” і внесіть необхідну для заповнення полів інформацію. Через деякий час Ви отримаєте відповідь на вказану Вами електронну адресу.
Тільки завдяки спільним зусиллям виборців та працівників відділу ведення Державного реєстру виборців можливо зробити Державний реєстр виборців кращим, а списки виборців максимально точними.
Пам’ятайте, що Ваша завбачливість допоможе нам не допустити неточностей при складанні списків виборців на позачергових виборах Президента України у травні 2014 року, а Вам – комфортно здійснити свій громадянський обов’язок і проголосувати за свого кандидата. Чекаємо Вас за адресою: смт Фрунзівка, вул.Леніна, 69; тел.9-14-50, 9-44-54.

Г. Шарко, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців