10.03.2016

Про зміни органу реєстрації місця проживання

         Верховною Радою України 10 грудня 2015 року прийнято Закон України № 888-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг".

      Законом  внесено зміни, зокрема, до Законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" та "Про Державний реєстр виборців".

      Суть основних змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" полягає в тому, що повноваження стосовно здійснення реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи на відповідній території  передаються від Державної міграційної служби України до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, сільських голів. Тобто, в Фрунзівському районі реєстрацію та зняття з реєстрації буде проводитися  селищними та сільськими  радами. У зв’язку із цим, відповідно до статті 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців", селищні, сільські  ради, як органи реєстрації, подаватимуть до відділу ведення Державного реєстру виборців райдержадміністрації відомості про:

- громадян України, зареєстрованих за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, яким протягом наступного місяця виповниться 18 років;

-виборців, які протягом попереднього місяця зареєстрували своє місце проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;

-виборців, які протягом попереднього місяця зняті з реєстрації за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.

     Законом передбачено також створення реєстрів територіальних громад на базі відомостей Державного реєстру виборців. За запитами селищних, сільських рад  відділ ведення Державного реєстру виборці апарату одноразово передасть їм передбачені Законом відомості Державного реєстру виборців по населених пунктах Фрунзівського  району.

  Вказані зміни до Законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" та "Про Державний реєстр виборців" набирають чинності з 4 квітня 2016 року.

   Нагадуємо тим хто бажає перевірити свої дані в Державному реєстрі виборців або внести запис про себе до нього, що наш відділ знаходиться на другому поверсі районної державної адміністрації. Тел.: 9-14-51.

                                                                                    Г. Шарко, начальник відділу  ведення Державного реєстру виборців