16.09.2014

І знову вибори

Стартувала нова виборча кампанія: 26 жовтня 2014 року український народ обиратиме новий парламент.
Постановою Центральної виборчої комісії  від 13 вересня 2012 року № 893 встановлено порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.  
Кожен виборець, який в день позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року буде  знаходитись поза межами населеного пункту, в якому зареєстроване його місце проживання, і не зможе проголосувати на тій виборчій дільниці, до якої відноситься його виборча адреса, може тимчасово змінити своє місце голосування без зміни  виборчої адреси.  
Для цього необхідно звернутись з відповідною заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації за місцем реєстрації або за місцем, де буде перебувати (проживати) виборець у день виборів. При собі потрібно мати паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України) та документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування (довідка з місця роботи, довідка сільської чи міської ради про місце проживання, путівка до санаторію, договір про право власності на житло, тощо). Без  таких документів виборцю буде відмовлено у задоволенні заяви. 
Для виборців, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, досить пред’явити тільки паспорт.
Члени  звичайних виборчих комісій, які в день виборів будуть працювати на дільницях, до яких їх виборча адреса не відноситься, подають  заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси, до неї додають копію  посвідчення чинного члена ДВК (пред’являється оригінал) або копію рішення про утворення/зміни в  ДВК. 
Заяви вже приймаються відділом ведення Державного реєстру виборців апарату  райдержадміністрації до 20 жовтня 2014 року включно. 
Така заява розглядається відділом ведення Державного реєстру виборців невідкладно, виборцю видається посвідчення  про тимчасову зміну місця голосування встановленої форми.
Тимчасова зміна місця голосування забезпечує включення виборця до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці. У разі зміни таким чином одномандатного округу, до якого належить його виборча адреса, виборець отримає у день голосування лише один бюлетень — пропорційний (список політичних партій). 
Якщо виборець тимчасово змінив місце голосування, отримав посвідчення, а потім передумав змінювати місце голосування і вирішив голосувати за своєю виборчою адресою, необхідно   повернути посвідчення у той відділ ведення Державного реєстру виборців, який його видав, до 20 жовтня 2014 року включно, інакше його не буде у списках виборців за попередньою адресою. 
Працівники відділу готові допомогти вам, шановні виборці, вирішити усі питання, що стосуються вашої особисто (чи ваших родичів) участі в позачергових виборах народних депутатів України, виправити недоліки, які ви помітили у списках на минулих виборах. Тільки ваша об'єктивна інформація — запорука чистоти і достовірності Державного реєстру виборців.
Ми  чекаємо Вас у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату Фрунзівської райдержадміністрації за адресою: селище Фрунзівка, вул. Леніна, 69. Контактні телефони: 9-14-50, 9-44-54.
Крім того, Ви можете перевірити свої персональні дані, внесені до Реєстру, на офіційному веб-сайті “Державний реєстр виборців” (www.drv.gov.ua) за допомогою програмного ресурсу “Особистий кабінет виборця”. Після нескладної реєстрації (вказавши особисту електрону пошту, ПІБ, дату народження та адресу реєстрації) на вказану вами електрону пошту надійде відповідь з результатом перевірки. Додатковою перевагою цього сервісу є те, що в разі відсутності вас в Реєстрі, чи наявності помилок в ваших ідентифікаційних даних, вам не потрібно нікуди звертатись. Система автоматично сформує доручення відділу ведення, за яким ми проведемо додаткову перевірку та внесемо необхідні виправлення до Реєстру. Результат проведеної перевірки буде направлений на вказану електронну пошту.

Головний спеціаліст відділу ведення 
Державного реєстру виборців 
апарату Фрунзівської райдержадміністрації
Осійчук М.О.